Аудіометрія у Запоріжжі у Лор клініці "Інмедіко"

Порушення слуху відноситься до однієї з найчастіших причин звернення до Лор-лікаря у Запоріжжі. За даними ВООЗ ( Всесвітньої організації охорони здоров'я) близько 466 мільйонів чоловік - більше 5% - населення землі - живуть із втратою слуху; з них 34 мільйони дітей. З кожним роком ці цифри зростають.
Раннє виявлення втрати слуху та вжиття відповідних заходів є основним завданням при зверненні пацієнтів із порушенням слуху, особливо у дітей. Оскільки, за відсутності нормального слуху неможливо адекватне розвиток мовного апарату і нормального розвитку дитини, його соціальної адаптації. Пізня, несвоєчасна діагностика слухових порушень призводить до значного зниження якості життя пацієнта, не можливості адаптації та самореалізації в соціумі та не рідко до інвалідизації.

Основним видом діагностики слуху та його порушень у дорослих та дітей (починаючи з 5-7 років) є тональна аудіометрія. Дослідження проводиться лікарем-отоларингологом або сурдологом за допомогою спеціального приладу – аудіометра. Перед процедурою необхідно провести Лор-огляд для виключення супутньої патології впливає на слуховий аналізатор (наприклад: наявність сірчаних пробок).

Основними показаннями до проведення тональної аудіометрії:


- різні захворювання середнього та внутрішнього вуха, які супроводжуються зниженням слуху;
- при захворюваннях нервової системи, коли уражаються слухові нерви або зони мозку, які відповідають за слух;
- при травмах голови та вуха, внаслідок яких може відбутися порушення слуху;
- при роботі в шумі та ризик розвитку професійних захворювань;
- при доборі слухового апарату;
- у дітей з порушенням мовного розвитку (починаючи з 5-7 років, до 5 років перевагу віддають ігровій аудіометрії або комп'ютерної аудіометрії);

При проведенні дослідження пацієнт одягає навушники, через які подаються звукові сигнали різної частоти, завданням пацієнта є натиснути кнопку у відповідь на сигнал. Результат дослідження представлений у вигляді графіка, за допомогою якого лікар визначає причину та ступінь порушення слуху, після чого вибирає адекватну лікувальну тактику.

Ще одним методом діагностики слухових розладів є акустична імпедансометрія - це об'єктивний метод, що допомагає визначити місце та характер порушення у слуховій системі. Це дослідження дає інформацію про стан середнього вуха, слухової труби, равлики. У поєднанні з іншими методами дозволяє діагностувати у дорослих та дітей (у тому числі дітям до 5 років):
- Наявність рідини в середньому вусі( секреторний отит);
- пошкодження (перфорацію), наявність рубців барабанної перетинки та розрив ланцюга слухових кісточок;
- Порушення прохідності слухових труб;
- отоскалероз;
- Здійснити контроль лікування середнього отиту;
- орієнтовно визначити патологію слкхових нервів.