Репозиція кісток носа - виправлення викривлення перегородки носа у клініці "Інмедіко" у Запоріжжі

Викривлення перегородки носа є найпоширенішою патологією. Залежно від рівня складності існуючого відхилення від нормального становища виникають різні ускладнення, які призводять до подальшого розвитку захворювань. Операції з виправлення викривленої перегородки носа проводяться у ЛОР – відділеннях та допомагають пацієнтам вирішити багато проблем зі здоров'ям.
Перегородка носа є рівною тонкою пластиною, яка розділяє потік повітря на дві частини, завдяки чому відбувається рівномірне надходження повітря в носові ходи. Перегородка носа складається з кісткової та хрящової тканини.
Викривлення перегородки носа є наслідком неправильного розвитку лицьового скелета чи травми. На викривленій частині перегородки носа часто бувають кісткові чи хрящові потовщення. Перегородка носа забезпечує рівномірне надходження потоку повітря, швидке його зігрівання, зволоження та очищення.


Причини викривлення перегородки носа:


• Фізіологічні – відбуваються через нерівномірний ріст та розвиток кісток черепа.
• Травматичні – найчастіші причини розвитку викривлення перегородки носа. У більшості випадків це переломи, проте бувають ситуації, коли невелика травма носа в майбутньому може призвести до серйозних викривлень перегородки носа. Основна причина такої проблеми – це усунення зон зростання, які розташовуються поруч із кістками та хрящами перегородки.
• Компенсаторні – носова перегородка викривляється через присутність у носовій порожнині інших патологій. До таких патологій відносяться: носова раковина, що розрослася, поліпи, різні розростання в носовій порожнині.


Симптоми викривлення перегородки носа:


-постійна закладеність носа;
-хронічний запальний процес у носових пазухах, що проявляється у постійних слизових виділеннях;
-хропіння;
-сухість у порожнині носа, неприємні відчуття під час дихання;
-алергічні захворювання;
-Зміни форми носа;
-Порушення нюху;
-Носові кровотечі;
 -часта стомлюваність, зниження фізичної активності;
-постійні запальні процеси у горлі;
-Отити.


Чим небезпечне викривлення перегородки носа?


В результаті порушення носового дихання в кров та головний мозок надходить недостатня кількість кисню, що призводить до зниження імунітету, працездатності мозку, витончення стінок судин, викликає постійні запальні процеси в пазухах носа. Згодом подібні симптоми переходять у хронічні форми та виявляються як:
-хронічні синусити;
-Розвиток алергічних ринітів;
-Порушення нюху;
-Утворення поліпів у носі;
-Проблеми зі слухом.
Лікування викривлення перегородки носа можливе лише хірургічним шляхом. Операція такого роду відноситься до пластичних та виконується через ніс, тому не проводиться розрізів на шкірі обличчя. Операція з виправлення кривої перегородки носа називається септопластикою. Суть операції полягає в тому, щоб випрямити назад частину перегородки носа, яка була викривлена ??при збереженні слизової оболонки. Операція виконується за умов стаціонару. Напередодні слід пройти комплексне обстеження, здати всі необхідні аналізи.